Fillimi | LAJME | MAQEDONIA

MAQEDONIA

image

“Ivanov nuk ka strategji për sigurinë e vendit”

Presidenti Gjorge Ivanov nuk ka strategji preventive për ruajtjen e sigurisë dhe stabilitetit të shtetit. Prandaj, gjatë dy mandateve të tij, ai ka thirrur mbledhje
image

Partia e Trajanovit braktis VMRO-në

Lidhja Demokratike del nga koalicioni me VMRO-DPMNE-në. Kreu i sajë Pavle Trajanov tha se partia e tij ka kapacitet të mjaftueshëm që të përballet vetë...
Më tepër
image

BDI e PDSH nuk komentojnë për koalicione të mundshme

Katër partitë më të mëdha parlamentare, VMRO DPMNE, LSDM, BDI e PDSH ende nuk kanë filluar të mendojnë për koalicione parazgjedhore për zgjedhjet e ardhshme....
Më tepër
image

Meri Nikollova: Nesër fillon greva në burgjet

Nga dita e hënë të burgosurit nga të gjitha burgjet e vendit pritet të fillojnë grevën e përgjithshme të urisë, pasi nuk u pranua iniciativa...
Më tepër
image

Demolohet përsëri xhamia e Kriva Pallankës

Përsëri demolohet xhamia e Kriva Pallankës. Huliganë të panjohur kanë thyer dritaret dhe inventarin e brendshëm. Në një reagim me shkrim kryetari i Partisë për...
Më tepër
image

VMRO: LSDM në zgjedhje do ta paguaj nënçmimin e qytetarëve

VMRO-DPMNE i është përgjigjur komunikatës së LSDM-së, në të cilën partia opozitare akuzoi kryeministrin Nikolla Gruevski se po i shpenzon dy muajt e fundit për...
Më tepër
image

Edhe Maqedonia me tela me gjemba

Këshilli për Sigurim mbrëmë mbajti seancë të cilën e kishte thirrur presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, për shkak të situatës së sigurisë pas...
Më tepër
image

LSDM: Mandati i Gruevskit po përfundon me premtime boshe

“Nikolla Gruevski po shpenzon dy muajt e fundit të mandatit të tij si kryeministër për qëllime zgjedhore. Çdo ditë e dëgjojmë Nikolla Gruevskin se si...
Më tepër
image

Sulejman Rexhepi dënon ashpër aktet terroriste në Francë

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë, Sulejman Rexhepi, dënoi ashpër aktet terroriste në Paris, si dhe shprehu ngushëllime drejtuar presidentit dhe popullit të Francës,...
Më tepër
image

Shkup, nesër një pjesë e qytetit në errësirë

Sipas Qendrës Rajonale për Menaxhim me Kriza nga Qyteti i Shkupit, ndërprerja elektrike do të bëhet për shkak të intervenimeve teknike në elektro-sistem. Konsumatorët e rrymës...
Më tepër
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 7353 | shfaqen: 1 - 10