Fillimi | LAJME | SHQIPËRIA

SHQIPËRIA

image

Halimi: Reforma në drejtësi, jo për ta asgjësuar atë

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Halimi shpjegoi shkurtimisht arsyet se përse opozita kundërshton disa pikë të draftit të propozuar për reformë në drejtësi. Përmes një deklarate
image

Edi Rama: Është një luftë e vërtetë…Rroftë Franca!

Kryeministri Edi Rama ka postuar një mesazh solidariteti me popullin francez në këto orë sulmesh terroriste. Ja mesazhi i tij në Twitter: “Është një luftë...
Më tepër
image

Rama: Zgjedhjet e parkohshme, pjesë e fantazisë

"Mos prisni asgjë nga ato që fantazoni, komentoni dhe analizoni. Zgjedhjet e parakohshme janë pjesë e kësaj fantazie". Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama teksa doli...
Më tepër
image

Rama nuk komenton për azilkërkuesit në Gjermani

Kryeministri Edi Rama sërish ka shmangur problemin e azilkërkuesve shqiptarë gjatë një takimit që zhvillua diten e enjte në Gjermani. Rama u takua me kryeministrin...
Më tepër
image

Presidenti Nishani i befasuar me projektligjin për shpifjen

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka reaguar ndaj projektligjit për shpifjen duke u shprehur i befasuar si qytetar i këtij vendi, por edhe si President...
Më tepër
image

Raporti i progresit: Shqipëria të bëjë më shumë punë për shtetin ligjor

Komisioni Evropian publikoi sot raportin e progresin për Shqipërinë, ku nënvizohet se zgjedhjet e qershorit u shënuan pa incidente të mëdha. Gjithashtu në raport konstatohen...
Më tepër
image

Ylli Manjani, ministër i ri i drejtësisë

Ylli Manjani sonte është propozuar për ministër të ri të Drejtësisë në Republikën e Shqipërisë, në vend të Nasip Naço, i cili sot vonë pasdite...
Më tepër
image

Reformat në drejtësi, shkak i dorëheqjes së Naços

Ka qenë pikërisht reforma në drejtësi e ndërmarrë nga qeveria, ajo që ka detyruar tanimë ish-ministrin, Nasip Naço, të jap dorëheqjen nga posti i Ministrit...
Më tepër
image

Jep dorëheqja ministri i Drejtësisë Nasip Naço

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, dha sot dorëheqjen nga posti që mbante prej dy vitesh. Lajmi konfirmohet nga burime konflidenciale, të cilët sqarojnë se përmes...
Më tepër
image

Baza e PS-së e “infektuar” nga LSI-ja: Rama nis hetimet

Turi i Ramës në bazë për të shpjeguar 2-vjeçarin e qeverisjes ka qenë një odise më vete për kryeministrin dhe ministrat e tij. Edhe pse...
Më tepër
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 1171 | shfaqen: 1 - 10