Edi Rama: Është një luftë e vërtetë…Rroftë Franca!

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Kryeministri Edi Rama ka postuar një mesazh solidariteti me popullin francez në këto orë sulmesh terroriste. Ja mesazhi i tij në Twitter: “Është një luftë e vërtete! Mbështetje totale e Shqipërisë për Francën dhe qeverinë e saj në këto momente tmerri dhe dhimbje. Rroftë Franca”, përfundon twiter-in e tij kryeministri Edi Rama.

TË FUNDIT
image
“Ivanov nuk ka strategji për sigurinë e vendit”
Presidenti Gjorge Ivanov nuk ka strategji preventive për ruajtjen e sigurisë dhe stabilitetit të shtetit. Prandaj, gjatë dy mandateve të tij, ai ka thirrur mbledhje...
image
Ndahen çmimet e edicionit të 18 të Panairit të Librit në Tiranë
Parid Teferiçi është vlerësuar si autori më i mirë i vitit 2015 në edicionin e 18 të Panairit të Librit, për vëllimin me poezi “Largësi...
image
Partia e Trajanovit braktis VMRO-në
Lidhja Demokratike del nga koalicioni me VMRO-DPMNE-në. Kreu i sajë Pavle Trajanov tha se partia e tij ka kapacitet të mjaftueshëm që të përballet vetë...
image
BDI e PDSH nuk komentojnë për koalicione të mundshme
Katër partitë më të mëdha parlamentare, VMRO DPMNE, LSDM, BDI e PDSH ende nuk kanë filluar të mendojnë për koalicione parazgjedhore për zgjedhjet e ardhshme....
image
Pesë policë turk plagosen në përleshjet me DAESH në Gaziantep
Pesë policë turq janë plagosur pasi mbrëmë vonë ndaj tyre një sulmues nga Shteti Islamik ka hapur zjarr, pas çka e ka aktivuar mjetin shpërthyes,...
image
Meri Nikollova: Nesër fillon greva në burgjet
Nga dita e hënë të burgosurit nga të gjitha burgjet e vendit pritet të fillojnë grevën e përgjithshme të urisë, pasi nuk u pranua iniciativa...
image
Janë identifikuar 103 trupa të viktimave në Paris
Kryeministri francez Manuel Vals sot deklaroi se janë identifikuar trupat e 103 viktimave të sulmeve terroriste në Paris dhe se edhe 20 deri 30 të...
image
Demolohet përsëri xhamia e Kriva Pallankës
Përsëri demolohet xhamia e Kriva Pallankës. Huliganë të panjohur kanë thyer dritaret dhe inventarin e brendshëm. Në një reagim me shkrim kryetari i Partisë për...
image
Liverpooli kërkon dy lojtarë të Kombëtares (Foto)
Liverpooli është duke u interesuar për dyshen e kombëtares bekim Balaj dhe Odise Roshi Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është duke menduar që të transferoj dyshen...
image
VMRO: LSDM në zgjedhje do ta paguaj nënçmimin e qytetarëve
VMRO-DPMNE i është përgjigjur komunikatës së LSDM-së, në të cilën partia opozitare akuzoi kryeministrin Nikolla Gruevski se po i shpenzon dy muajt e fundit për...
image
Erdogan - Obama: Intensifikim i luftës së përbashkët kundër terrorizmit
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij amerikan, Barack Obama, gjatë takimit të përbashkët në Antalia kanë biseduar për çështjet aktuale përfshirë...
image
Edhe Maqedonia me tela me gjemba
Këshilli për Sigurim mbrëmë mbajti seancë të cilën e kishte thirrur presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, për shkak të situatës së sigurisë pas...
image
LSDM: Mandati i Gruevskit po përfundon me premtime boshe
“Nikolla Gruevski po shpenzon dy muajt e fundit të mandatit të tij si kryeministër për qëllime zgjedhore. Çdo ditë e dëgjojmë Nikolla Gruevskin se si...
image
Qytetërimi pa Njeri
Latif MUSTAFA Përmasa e një qytetërimi është krijimi i sigurisë fizike dhe ontologjike të qytetarit të saj. Shpesh ndodhë që në kohë oscilimeve edhe më të...
image
Sulejman Rexhepi dënon ashpër aktet terroriste në Francë
Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë, Sulejman Rexhepi, dënoi ashpër aktet terroriste në Paris, si dhe shprehu ngushëllime drejtuar presidentit dhe popullit të Francës,...
image
Identifikohet sulmuesi i parë në Paris
Hetuesit francezë kanë mundur të identifikojnë këtë të diel njërin prej sulmuesve në Paris që lanë të paktën 129 persona të vdekur. Bëhet fjalë për shtetasin...
image
Shkup, nesër një pjesë e qytetit në errësirë
Sipas Qendrës Rajonale për Menaxhim me Kriza nga Qyteti i Shkupit, ndërprerja elektrike do të bëhet për shkak të intervenimeve teknike në elektro-sistem. Konsumatorët e rrymës...
image
Në prag të protestave, "plastifikohet" Qeveria (Foto)
Opozita kosovare ka paralajmëruar se do të mbajë protestë më 28 nëntor, për të kundërshtuar marrëveshjen për Asociacionin dhe atë për Demarkacionin me Malin e...
image
Ja si u përleshën sulmuesit dhe policia në Francë
Një video është publikuar në të cilën shihet se si policia franceze përleshet me sulmuesit jashtë sallës së koncerteve në Bataclan këtë të premte. Në...
image
Prej sot makinat duhen të kenë pajisje dimërore
Prej sot fillon të vlejë detyrimi ligjor për posedim të pajisjes dimërore në automjetet. Për shoferët e automobilave, xhipave dhe kamionëve të lehtë është e...
image
Vdes një person nga tensioni i lartë i Rrymës
Një person ka mbetur nga shenja jete në Pejë, pasi gjatë punës në një pullaz të një shtëpie ka prekur telin e rrymës të tensionit...
image
Halimi: Reforma në drejtësi, jo për ta asgjësuar atë
Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Halimi shpjegoi shkurtimisht arsyet se përse opozita kundërshton disa pikë të draftit të propozuar për reformë në drejtësi. Përmes një deklarate...
image
Parashikimi i motit
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe erë të lehtë të kohëpaskohshme. Temperaturat e ditës do të lëvizin prej 11 deri më...
image
Dramë në Probishtip: Përleshen fqinjët mes vete, tre të lënduar
Gjatë ditës së djeshme në fshatin Gajranci të Probishtipit, R.K (59) ka vërejtur se është dëmtuar rrethoja e oborrit të tij. Ai ka supozuar se...
image
(VIDEO) Lëvizja BESA: Likova, muri i kalasë së shqiptarëve
Lëvizja BESA sonte në Komunën e Likovës formoi Këshillin Nismëtar Komunal. Në këtë ngjarje ishin të pranishëm edhe disa nga anëtarët e kryesisë qendrore të...
image
(VIDEO) Raufi: Janeva sa më shpejtë ta shqyrtojë "Monstrën"
Avokatët e rastit “Monstra” presin që Prokurorja Speciale, Katica Janeva, do t’i përgjigjet kërkesës së tyre dhe rastit “Monstra” t’i jepet prioritet që të shqyrtohet...
image
Arrihet marrëveshja për Sirinë!?
Një qeveri tranzicioni brenda gjashtë muajsh për të kaluar në aprovimin e një Kushtetute të re dhe në zgjedhje nën mbikëqyrjen e OKB-së brenda 18...
image
Opozita në tubim protestues më 28 Nëntor
Njëra nga tri subjektet opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka konfirmuar se bashkë me dy partitë opozitare, Lëvizjen "Vetëvendosje" dhe "Nismën për Kosovën", janë...
image
“Pogba në Barcelonë vetëm çështje kohe”
Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba është një nga futbollistët më të kërkuar në merkatot e fundit. Një interesim të madh për shërbimet e tij kanë shprehur...
image
A duhet lënë bateria të harxhohet plotësisht për ta rimbushur?
Miti që bateria nuk duhet rimbushur përderisa ka ende energji brenda saj, rezulton të jetë jo i vërtetë. Sot shumica e baterive nuk harxhohet plotësisht në...
image
“Shqiptarët kërkojnë azil për të përfituar para”
Ata nuk kanë asnjë shans për leje qëndrimi, refuzohen shpesh herë nga Gjermania, por qindra prej tyre vazhdojnë të mbajnë shpresën për të përfituar azil...
image
“A i dini emrat e dhjetë shkrimtarëve shqiptarë të Kosovës?”
Shkrimtarët shqiptarë të Kosovës, janë fshehur nga publiku, rrinë si në faj dhe vazhdojnë njëfarë autokomunikimi absurd, lexojnë vetëm atë që e shkruajnë vetë. Duket sikur u është bjerrë guximi, u janë bjerrë idealet. ...
image
Pas sulmeve në Paris, Polonia ua mbyll derën refugjatëve!
Konrad Szymanski, i cili u emërua si ministrër i Marrëdhënieve me Europën pas zgjedhjeve të mbajtura në Poloni dhe i cili pritet që të fillojë...
image
Në Shkup u zhvillua marshi "Refugjatë pa kufij"
Në Shkup u zhvillua marshi i tolerancës me moton "Refugjatë pa kufij". Në këtë marsh morën pjesë ambasadorja e Francës në Maqedoni, Laurence Auer, përfaqësues...
image
Matiç kërcënon lojtarët dhe trajnerin
Mesfushori i Chelseat, Nemanja Matiç ka kërcënuar bashkëlojtarët e tij të kombëtares së Serbisë se do të largohet nga kombëtarja nëse sjellja e tyre nuk...

Komente (0 dërguar)

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Shkruani kodin e fotos:

Captcha
Tjera nga SHQIPËRIA
Previous
image
Halimi: Reforma në drejtësi, jo për ta asgjësuar atë
Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Halimi shpjegoi shkurtimisht arsyet se përse opozita kundërshton disa pikë të draftit të propozuar për reformë në drejtësi. Përmes një deklarate...
image
Edi Rama: Është një luftë e vërtetë…Rroftë Franca!
Kryeministri Edi Rama ka postuar një mesazh solidariteti me popullin francez në këto orë sulmesh terroriste. Ja mesazhi i tij në Twitter: “Është një luftë...
image
Rama: Zgjedhjet e parkohshme, pjesë e fantazisë
"Mos prisni asgjë nga ato që fantazoni, komentoni dhe analizoni. Zgjedhjet e parakohshme janë pjesë e kësaj fantazie". Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama teksa doli...
image
Rama nuk komenton për azilkërkuesit në Gjermani
Kryeministri Edi Rama sërish ka shmangur problemin e azilkërkuesve shqiptarë gjatë një takimit që zhvillua diten e enjte në Gjermani. Rama u takua me kryeministrin...
image
Presidenti Nishani i befasuar me projektligjin për shpifjen
Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka reaguar ndaj projektligjit për shpifjen duke u shprehur i befasuar si qytetar i këtij vendi, por edhe si President...
image
Raporti i progresit: Shqipëria të bëjë më shumë punë për shtetin ligjor
Komisioni Evropian publikoi sot raportin e progresin për Shqipërinë, ku nënvizohet se zgjedhjet e qershorit u shënuan pa incidente të mëdha. Gjithashtu në raport konstatohen...
image
Ylli Manjani, ministër i ri i drejtësisë
Ylli Manjani sonte është propozuar për ministër të ri të Drejtësisë në Republikën e Shqipërisë, në vend të Nasip Naço, i cili sot vonë pasdite...
image
Reformat në drejtësi, shkak i dorëheqjes së Naços
Ka qenë pikërisht reforma në drejtësi e ndërmarrë nga qeveria, ajo që ka detyruar tanimë ish-ministrin, Nasip Naço, të jap dorëheqjen nga posti i Ministrit...
image
Jep dorëheqja ministri i Drejtësisë Nasip Naço
Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, dha sot dorëheqjen nga posti që mbante prej dy vitesh. Lajmi konfirmohet nga burime konflidenciale, të cilët sqarojnë se përmes...
image
Baza e PS-së e “infektuar” nga LSI-ja: Rama nis hetimet
Turi i Ramës në bazë për të shpjeguar 2-vjeçarin e qeverisjes ka qenë një odise më vete për kryeministrin dhe ministrat e tij. Edhe pse...
image
Një pjesë e autostradës A1 sot dhe nesër e mbyllur për komunikacion
Për shkak të nevojave për xhirim të filmit francez “A fond” një pejsë e autostradës A1, aksi rrugor nga hoteli “Makedonia” deri në Gradsko, sot...
image
Skandal: Ndoten nga nafta 2.5 km vijë bregdetare të Durrësit
Bregdeti i Durrësit është ndotur mesditën e së shtunës nga një sasi hidrokarburesh që ka përshkuar një gjatësi prej më shumë se 2.5 kilometra vijë...
image
Nishani apel Qeverisë: Përshpejtoni realizimin e reformave
Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, i ka drejtuar një apel të prerë Qeverisë për të përshpejtuar realizimin e reformave, pasi në të kundërt do të...
image
Agjencia e BE-së e monitoron kufirin Greqi – Shqipëri
Agjencia e Bashkimit Evropian për mbrojtjen e kufirit, Frontex, thotë se do të vendos forca përgjatë kufirit të Greqisë me Shqipërinë fqinje. Shefi i kësaj agjencie,...
image
Basha krahason Edi Ramën me Asadin
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një reagim për numrin e azilkërkuesve shqiptarë ka deklaruar se dy shtete po detyrojnë qytetarët të lënë masivisht...
Next

Votoni këtë tekst
0