Fillimi | LAJME | RAJONI

RAJONI

image

Pesë policë turk plagosen në përleshjet me DAESH në Gaziantep

Pesë policë turq janë plagosur pasi mbrëmë vonë ndaj tyre një sulmues nga Shteti Islamik ka hapur zjarr, pas çka e ka aktivuar mjetin shpërthyes,
image

Fshehtësitë e Marrëveshjes së Daytonit

Më 11 dhe 12 nëntor të vitit 1995: Holburk i ka thënë autorit të studimeve lidhur me problemet me përfaqësuesit e grupit të kontaktit në...
Më tepër
image

Vuçiq: Nuk do ta njohim kurrë Kosovën

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se Serbia në asnjë mënyrë, as eksplicite dhe as implicite, nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës. “Kjo...
Më tepër
image

Kroacia proteston ashpër te sllovenët për rrethojën në kufi

Ministria kroate për Punë të Jashtme dhe Evropiane, ushtruesit të detyrës ambasador slloven në Zagreb i dorëzoi protestë të ashpër për shkak të rrethojës me...
Më tepër
image

Serbia zgjidhet anëtare e Këshillit Ekzekutiv të UNESCO-s

Konferenca e përgjithshme e UNESCO-s në Paris i ka zgjedhur sot anëtaret e rinj të Këshillit Ekzekutiv, që është një lloj qeverie e UNESCO-s me...
Më tepër
image

Vuçiq sot sërish në Srebrenicë

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të qëndrojë sot në Srebrenicë. Në qytetin ku ka ndodhur masakra e 8,000 burrave dhe djemve myslimanë në vitin 1995,...
Më tepër
image

Sllovenia fillon ngritjen e gardhit në kufirin me Kroacinë

Ushtria sllovene sot herët në mëngjes filloi me ngritjen e gardhit me tela të lartë dy metra në kufirin Shengen në drejtim të Kroacisë, njofton...
Më tepër
image

Mbytet anija me emigrantë në Detin Egje, humbin jetën 14 persona

Si pasojë e mbytjes së një anijeje në rajonin Ayvacık në qytetin Çanakale të Turqisë ku ndodheshin emigrantë, nënshtetas të huaj të cilët përpiqeshin të...
Më tepër
image

Fajon: Politika e zgjerimit, fuqi për reformat

Deputetja në Parlamentin Evropian dhe raportuese për Serbinë në kuadër të grupit politik të Socialistëve dhe demokratëve, Tanja Fajon në lidhje me raportet e Komisionit...
Më tepër
image

BE shqyrton ndërtimin e kampeve për emigrantët në Ballkan

Bashkimi Evropian po e shqyrton mundësinë e ndërtimit të qendrave për pranimin e emigrantëve në Ballkan, për ta evituar krizën humanitare dhe për ta lehtësuar...
Më tepër
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 2278 | shfaqen: 1 - 10