KQZ: Ja tabela e votimeve deri në 19.00

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka plotësuar të dhënat për përqindjen e pjesëmarrjes në votime në zgjedhjet lokale të Kosovës. Përqindja e nënshkrimeve të zgjedhësve nga votuesit e regjistruar, deri në ora 19:00, nga vendvotimet që kanë dërguar të dhënat është 47,91 për qind. Në tabelën më poshtë mund t’i shihni të dhënat për secilën komunë të Kosovës, të postuar në faqen e KQZ-së, deri në momentin e postimit të këtij shkrimi.

 

Komuna

Votues të regjistruar

Gjithsej vendvotime

Numri i vendvotimeve me të dhëna

Numri i votuesve që kanë votuar

Dalja në Zgjedhje (%)

Deçan

40.056

50

42

13.901

41,27%

Gjakovë

107.425

134

126

44.507

43,99%

Gllogovc

50.067

66

64

23.233

48,07%

Gjilan

94.268

125

121

47.497

51,83%

Dragash

39.233

57

56

15.518

39,92%

Istog

45.569

58

58

20.472

44,93%

Kaçanik

32.291

46

45

15.662

48,81%

Klinë

43.691

55

44

15.581

43,71%

Fushë Kosovë

31.686

40

39

14.915

47,81%

Kamenicë

37.376

54

53

18.916

51,63%

Mitrovicë e Jugut

72.560

97

86

29.743

46,25%

Leposaviq

19.513

31

     

Lipjan

55.129

76

73

28.565

53,67%

Novobërdë

9.133

21

20

5.085

59,42%

Obiliq

23.157

33

33

12.316

53,18%

Rahovec

53.815

74

65

22.511

47,38%

Pejë

103.078

125

109

39.806

44,35%

Podujevë

80.676

109

105

39.145

50,39%

Prishtinë

172.143

218

213

86.531

51,17%

Prizren

156.427

208

206

67.869

43,68%

Skenderaj

52.555

72

68

19.878

40,11%

Shtime

24.444

33

32

12.418

51,33%

Shtërpcë

13.818

19

15

6.785

61,39%

Suharekë

61.857

85

84

30.420

49,58%

Ferizaj

100.245

126

119

45.557

48,35%

Viti

46.246

61

59

20.562

45,99%

Vushtrri

68.074

88

84

30.154

46,39%

Zubin Potok

8.948

16

     

Zveçan

9.986

14

     

Malishevë

48.047

71

71

25.442

52,95%

Junik

5.526

07

07

2.577

46,63%

Mamusha

3.541

04

04

2.283

64,47%

Hani i Elezit

8.501

11

11

5.352

62,96%

Gracanica

19.200

27

27

10.494

54,66%

Ranilug

5.532

08

08

3.197

57,79%

Partesh

4.332

07

07

2.783

64,24%

Kllokot

3.297

07

07

2.091

63,42%

Mitrovica e Veriut

27.915

33

     

/Telegrafi/

TË FUNDIT
image
Togeri fyen gazetarët: Jeni bërë si fëmija!
Togerin Qamil Behrami duket që e ka penguar puna e gazetarëve të cilët pasqyronin një aktivitet të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai iu ka drejtuar gazetarëve që...
image
Vlera e ekipit, Reali mposhtë Barcelonën
Real Madrid e ka mposhtur Barcelonën, jo në një përballje në fushën e lojës por jashtë saj në garë për ekipin më të shtrenjtë në...
image
Trupat e Aylanit, vëllai dhe nëna e tyre do të dërgohen në Kobani
Arkivolet me trupat e voglushit dyvjeçar Aylan, vëllait të saj një vit më të madh Galip dhe nënës së tyre Zahin Kurdi, të cilët humbën...
image
Në Kombëtare sot vetëm tre futbollistë nga Shqipëria!?
Nga formacioni i Kombëtares shqiptare që mendohet se do të aktivizojë sot Gianni De Biasi kundër Danimarkës, mund të luajnë vetëm tre futbollistë nga Shqipëria. E...
image
Ali Ahmeti foli kot kundër Enciklopedisë
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti, kur fliste për enciklopedinë ofenduese të akademisë maqedonase të shkencave dhe arteve, të krijonte përshtypjen se...
image
Taravari: Profesor Rufi Osmani reflekton demokraci të pastër
  Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes për Reforma – PDSH, Arben Taravari ka reaguar pas komenteve t ëish-kryetarit të RDK-së, Rufi Osmani, i cili e kishte...
image
Tur-operatori "Tomas Kuk" fillon punën në Maqedoni
Zëvendëskryetari i Qeverisë i obliguar për Çështje Ekonomike, Vlladimir Peshvski dhe drejtori i Agjencisë për promovimin dhe mbështetjen e turizmit, Kristian Xhambazovski sot në konferencë...
image
8 mijë tifozë shqiptarë s’e shikojnë dot lojën
8 mijë tifozë shqiptarë që kanë blerë biletat për në ndeshjen, e cila do të luhet në stadiumin “Telia Parken”, mund të rrezikojnë të mbesin...
image
Gashi: NUK DO TË NDALEMI...Ky është dallimi të jesh BESË!
Anëtari i Këshillit Koordinues të Lëvizjes BESA, Afrim Gashi ka bërë një profil Lëvizjes që përfaqëson, aktiviteteve të deritashme e synimeve për të ardhmen.  Ai ka...
image
Rrëfehet babai: Nuk munda t’i mbaj fëmijët, më rrëshqitën nga duart!
Mbytja e 3-vjeçarit sirian Aylan Kurdi ka shkaktuar mjaft reaksion në mbarë botën. Vogëlushi kishte lindur në një vend të pushtuar nga lufta dhe për...
image
Tre të lënduar në një aksident trafiku në autostradën Petrovec-Shkup
Tre persona janë lënduar në aksidentin e trafikut që ka ndodhur paradite në orën 9:15 në autostradën Petrovec-Shkup. Të lënduarit janë dërguar në Qendrën urgjente...
image
“Ortodoksët ndërtuan kisha të reja, të vjetrat i lanë të shkatërroheshin”
Ish-drejtori i Institutit të Monumenteve të Kulturës, Apollon Baçe ka hedhur akuza të rënda ndaj Kishës Ortodokse Autoqefale Shqiptare dhe ndaj kryepeshkopit Anastas Janullatos lidhur...
image
Cana do ta pranonte edhe barazimin
Kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana, ka folur pas trajnerit De Biszi në lidhje me ndeshjen e së premtes kundër Danimarkës, që natyrisht është e rëndësisë...
image
Plagoset ushtari profesionist
Armata e Maqedonisë ka njoftuar se një ushtar profesionist i saj është plagosur në kazermën “Mirce Acev” në Prilep. ARM ka informuar se ushtari 27...
image
Mesazh i karikaturës: BE, përgjegjëse morale për tragjedinë siriane
Imazhi i fëmijës sirian që e nxorën dallgët në breg të detit po zgjon reagime të zëshme anekënd botës. Mijëra komente, kritika, ngushëllime, mallkime, por...
image
Arsyet përse emigrantët nuk kërkojnë azil në vendet arabe
As vështirësitë që sjell lundrimi, e telashet e udhëtimit në këmbë, nuk i ndalin mijëra refugjatë sirianë në rrugën e tyre drejt Evropës. Kosovarët që e...
image
BDI nuk e konstituon “degën e përgjakur” të Kumanovës
BDI ende nuk ka nisur konstituimin e degës partiake në Kumanovë, pas incidentit që ndodhi disa muaj më parë me vrasjen e Xhemail Rexhepit –...
image
Kryeministri Mustafa ruhet edhe nga KFOR-i
Një numër i madh i Policisë së Kosovës dhe pjesëtarëve të KFOR-it kanë siguruar hyrjen e kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa në ndërtesën ku do...
image
Ia lë amanet vëllait 13-vjeçaren, ai e përdhunon
Një ngjarje mjaft e rëndë është regjistruar rreth një muaj më parë në Vrion të Finiqit, por që është zbardhur vetëm një ditë më parë....
image
De Biasi: Favorite Danimarka, por...
Pas trajnerit të Danimarkës, Marten Olsen, radhën në konferencën për shtyp e ka pasur trajneri i Komwtares Shqiptare, Gianni De Biasi, që së bashku me...
image
Viti i ri shkollor nisi me problemet e vjetra
Viti i ri shkollor në arsimin fillor dhe të mesëm në Maqedoni ka nisur me probleme të vjetra, me tekste shkollore të konsestueshme për shkak...
image
Ndërkombëtrët përkrahin Jahjagën përballë Thaçit
Atifete Jahjaga mund të marrë edhe një mandat tjetër të kryesimit të Presidencës së Republikës së Kosovës. Pavarësisht se kanë mbetur edhe gjashtë muaj nga...
image
Gazetari slloven: Duhen vrarë refugjatët që i afrohen kufirit
Gazetari dhe publicisti slloven, Sebastjan Erlah ka shkaktuar skandal pasi që në Twitter, në të cilin është prezantuar propozimi që në shtet të lejohen vetëm...
image
Shqipëria U-21 barazon me Izraelin
Shqipëria U-21 ka luajtur baras me Izraelin në ndeshjen e dytë kualifikuese për kampionatin evropian. Kuqezinjtë arritën të marrin një barazim (1-1) edhe pse të gjithë...
image
Bayern Munich ndërton kamp për sirianët
Bayern Munich ka bërë një gjest të mrekullueshëm duke ndihmuar refugjatët sirianë. Kampioni i Bundesligës ka krijuar një kamp për ta duke u shërbyer ushqim, veshmbathje...
image
Ekstremizmi mes së vërtetës dhe ngatërresës
Shtrohet pyetja se ku është Bashkësia Fetare Islame në gjithë këtë?!? Për vetveten e kam përgjigjen, që është më shumë si pyetje: pse a ka institucion të tillë këtu? Institucioni në fjalë natyrisht se e ka pasur dhe e ka rëndësinë dhe peshën e vet. Mu për këtë arsye ai është shndërruar në një qendër, që për fat të keq ka lejuar të nënçmohet nga shërbimet sekrete të ndryshme, e të mos flas për shërbimin e sotëm të këtij, siç e quan B. Koneski, “vendi të mjerë”....
image
Ekstremizmi islam te shqiptarët
Edhe pse një pjesë e konsiderueshme e popullatës islame jeton në regjione dhe vise me pasuri të mëdha të “arit të zi”, niveli i varfërisë relative është tejet i lartë dhe njëkohësisht me pabarazi ekstreme në shpërndarje të ardhurave dhe pasurisë. Indeksi i shpërndarjes së pabarabartë të ardhurave kombëtare është mesatarisht më i lartë krahasuar me shumë vende tjera, por aq më keq, pas “Pranverës Arabe” dhe trazirave e luftërave qytetare gjithandej, ky trend është edhe më keqësues....
image
Aguero alternativa e Ronaldos te PSG-ja
Krerët e PSG-së duket se edhe verën që vjen do të bëjnë super transferime. Pasanikët e PSG-së prioritet e kanë transferimin e sulmuesit të Real Madridit,...
image
Pesë vjet burg për shoferin nga aksidenti te "Zebra"
Pesë vjet dënim  me burg caktoi Gjykata për Bojan Bllazhevskin, i akuzuar për aksidentin që ndodhi në korrik të këtij viti te qendra tregtare "Zebra"...
image
Në Prishtinë ndizen qirinjtë për refugjatët sirianë
Një grup qytetarët kanë ndezur sonte qirinj para Teatrit Kombëtar në Prishtinë, për t’u solidarizuar me vuajtjet e refugjatëve sirianë që kanë vërshuar kufijtë e...
image
Shqiptarët e Ukrainës kërkojnë përkrahje nga Kosova (VIDEO)
Ndonëse jetojnë ne Ukrainë, traditat nuk i kanë harruar. Madje vallet shqipe i luajnë fortë mirë. Por, qe t’i mbajnë këto tradita dhe ta ruajnë gjuhën...
image
Refugjatët në Preshevë: Nuk kthehemi në vendin tonë
Mijëra refugjatë çdo ditë kalojnë kufirin e Maqedonisë me Serbinë për të ikur në vendet perëndimore. Ata detyrohen të ecin në këmbë dhe për shkak...
image
Video e rrallë e vitit 1904: Ky dikur ishte Sanxhaku shqiptar
Dikur Sanxhaku ka qenë pjesë e vilajetit te Kosovës, që së bashku me vilajetin e Janinës, Manastirit dhe Shkodrës përbënin Shqipërinë etnike. Në 1912, kjo zonë...
image
Çarjet në BDI, Ali Ahmeti i maskon me prerje shiritash në salla sportive
Dy liderët e partive më të mëdha në pushtet, Nikolla Gruevski i VMRO-DPMNE-së dhe Ali Ahmeti i BDI-së, kohëve të fundit janë “binjakëzuar” edhe për...
image
Orban: Refugjatët kërcënojnë identitetin e krishterë të Evropës
Kryeministri hungarez, Viktor Orban theksoi se fluksi i refugjatëve në Evropë, ”myslimanë në pjesën më të madhe” përbënte një kërcënim për identitetin e krishterë të...

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar)

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Shkruani kodin e fotos:

Captcha
  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera nga RAJONI
Previous
image
Trupat e Aylanit, vëllai dhe nëna e tyre do të dërgohen në Kobani
Arkivolet me trupat e voglushit dyvjeçar Aylan, vëllait të saj një vit më të madh Galip dhe nënës së tyre Zahin Kurdi, të cilët humbën...
image
Refugjatët në Preshevë: Nuk kthehemi në vendin tonë
Mijëra refugjatë çdo ditë kalojnë kufirin e Maqedonisë me Serbinë për të ikur në vendet perëndimore. Ata detyrohen të ecin në këmbë dhe për shkak...
image
Hungaria lejon kalimin e emigrantëve
Portat e stacionit qendror të Keletit në Budapest u rihapën në mëngjes për emigrantët. Mbi 2 mijë prej tyre qëndronin prej 2 ditësh në sheshin...
image
Bullgaria ndalon 125 emigrantë, kishin hyrë ilegalisht
Autoritetet bullgare kanë ndaluar 125 persona të huaj, në Sofje, për kalim ilegal në vend, pasi ata nuk kishin paraqitur kërkesë për qëndrim. Georgi Kosotov,...
image
Në një fshat në Serbi do të ndërtohet xhamia më e madhe në Ballkan
Në fshatin Duga Poljana të komunës së Sjenicës në Serbi është duke u ndërtuar një xhami e cila po vlerësohet të jetë më e madhja...
image
Gjashtë qendra të NATO-s përballë kërcënimit rus
Gjashtë qendra të NATO-s, që janë krijuar përgjatë krahut lindor të aleancës, janë bërë operacionale gjatë ditës së djeshme, ka njoftuar NATO-ja. Kjo është një...
image
Beograd, gjendet bombë e pashpërthyer 100 kg
Në Bulevardin Zoran Gjingjit në Beogradin e Ri sot është gjendur bombë e pashpërthyer e rëndë rreth 100 kilogramë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipet...
image
Ndërroi jetë ilirologu Aleksandër Stipçeviq
Ilirologu i njohur me përmasa botërore, arbëreshi nga Arbanasi Aleksandër Stipçeviq, ka ndërruar jetë dje në Zagreb në moshën 85 vjeçare. Arkeologu, bibliografi, bibliotekisti, eseisti, albanologu,...
image
Vuçiq: Do ta shikoj ndeshjen në Elbasan
Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq në debatin me Kryeministrin shqiptar Edi Rama, ka përmendur edhe ndeshjen e futbollit në mes të Serbisë e Shqipërisë. “Shpresoj që...
image
Refugjatët e prejnë gardhin 175km për të kaluar kufirin (Video)
Britania, Franca dhe Gjermania kanë bërë thirrje për qendrat e pritjes kufitare që të qëndrojnë në gjendje gatishmërie për emigrantët dhe refugjatët që sapo ata...
image
Kamioni me 71 refugjatë të vdekur në Austri udhëtoi nga Serbia
Policia hungareze ka zbuluar se 71 refugjatët nga Siria, të cilët javën e shkuar u asfiksuan në një autofrigorifer afër Vjenës vinin nga Serbia, shkruan...
image
Policia greke me shok bomba kundër refugjatëve (FOTO)
Policia greke ka gjuajtur me shok bomba mbi rreth 2,000 refugjatë që ishin mbledhur në fshatin Idomeni larg nga kufiri me Maqedoninë. Gjatë incidentit të shkurtër,...
image
Hapet rruga e refugjatëve për në Austri dhe Gjermani
Qindra migrantë të vendosur në kampe të improvizuara në stacionet e trenave në kryeqytetin Budapest të Hungarisë, sot janë lejuar që me trena të nisen...
image
Kriza e emigrantëve, BE më 14 shtator mbledhje të jashtëzakonshme
BE ka bërë thirrje për bisedime urgjente për të luftuar përshkallëzimin e krizës së emigrantëve.Presidenca e BE tha se ministrat e Brendshëm nga 28 shtetet...
image
Qëllimi i operacioneve, krijimi zonës së sigurisë në veri të Sirisë
Qëllimi kryesor i operacioneve të përbashkëta ajrore të nisura kundër DAESH në kuadër të marrëveshjes mes Turqisë dhe SHBA është largimi i organizatës terroriste nga...
Next

Votoni këtë tekst
0