KQZ: Ja tabela e votimeve deri në 19.00

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka plotësuar të dhënat për përqindjen e pjesëmarrjes në votime në zgjedhjet lokale të Kosovës. Përqindja e nënshkrimeve të zgjedhësve nga votuesit e regjistruar, deri në ora 19:00, nga vendvotimet që kanë dërguar të dhënat është 47,91 për qind. Në tabelën më poshtë mund t’i shihni të dhënat për secilën komunë të Kosovës, të postuar në faqen e KQZ-së, deri në momentin e postimit të këtij shkrimi.

 

Komuna

Votues të regjistruar

Gjithsej vendvotime

Numri i vendvotimeve me të dhëna

Numri i votuesve që kanë votuar

Dalja në Zgjedhje (%)

Deçan

40.056

50

42

13.901

41,27%

Gjakovë

107.425

134

126

44.507

43,99%

Gllogovc

50.067

66

64

23.233

48,07%

Gjilan

94.268

125

121

47.497

51,83%

Dragash

39.233

57

56

15.518

39,92%

Istog

45.569

58

58

20.472

44,93%

Kaçanik

32.291

46

45

15.662

48,81%

Klinë

43.691

55

44

15.581

43,71%

Fushë Kosovë

31.686

40

39

14.915

47,81%

Kamenicë

37.376

54

53

18.916

51,63%

Mitrovicë e Jugut

72.560

97

86

29.743

46,25%

Leposaviq

19.513

31

     

Lipjan

55.129

76

73

28.565

53,67%

Novobërdë

9.133

21

20

5.085

59,42%

Obiliq

23.157

33

33

12.316

53,18%

Rahovec

53.815

74

65

22.511

47,38%

Pejë

103.078

125

109

39.806

44,35%

Podujevë

80.676

109

105

39.145

50,39%

Prishtinë

172.143

218

213

86.531

51,17%

Prizren

156.427

208

206

67.869

43,68%

Skenderaj

52.555

72

68

19.878

40,11%

Shtime

24.444

33

32

12.418

51,33%

Shtërpcë

13.818

19

15

6.785

61,39%

Suharekë

61.857

85

84

30.420

49,58%

Ferizaj

100.245

126

119

45.557

48,35%

Viti

46.246

61

59

20.562

45,99%

Vushtrri

68.074

88

84

30.154

46,39%

Zubin Potok

8.948

16

     

Zveçan

9.986

14

     

Malishevë

48.047

71

71

25.442

52,95%

Junik

5.526

07

07

2.577

46,63%

Mamusha

3.541

04

04

2.283

64,47%

Hani i Elezit

8.501

11

11

5.352

62,96%

Gracanica

19.200

27

27

10.494

54,66%

Ranilug

5.532

08

08

3.197

57,79%

Partesh

4.332

07

07

2.783

64,24%

Kllokot

3.297

07

07

2.091

63,42%

Mitrovica e Veriut

27.915

33

     

/Telegrafi/

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar)

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Shkruani kodin e fotos:

Captcha
  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera nga RAJONI
Previous
image
Nikoliq: Ideatorët e "Shqiërisë së Madhe", nuk po pushojnë
Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq ka vlerësuar se sulmet e fundit “terroriste" në rajon, siç i ka quajtur ai ngjarjet në Maqedoni, tregojnë se ideatorët...
image
Vuçiq: Po shqyrtojmë platformën për Kosovën
Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha sot se disa herë e ka lexuar platformën për Kosovën të presidentit të Serbisë, Tomisllav Nikolliq, dhe se bëhet...
image
Alfred Moisiu: Ajo që ndodhi në Kumanove ishte ndërhyrje ushtarake
Ish-Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Alfred Moisiu e ka konsideruar sulmin në Kumanovë si një ndërhyrje ushtarake dhe jo policore. Në konferencën ‘Faktori shqiptar  dhe...
image
Erdogan premton investime të mëdha në Bosnje
Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, ka thënë se dëshiron të fuqizojë lidhjet ekonomike dhe politike me Bosnjën, ku deri më tash ka investuar 50 milionë...
image
Turqi, sulm i armatosur ndaj një Kryetari Bashkie
Si pasojë e një sulmi të armatosur ndaj Cüneyt Yıldız, Kryetarit të Bashkisë së qytezës Gürsu në qytetin Bursa të Turqisë, një polic bashkiak është...
image
Çavuşoğlu: Evropa duhet të adresojë shkaqet e radikalizmit
Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka deklaruar se shkaqet e radikalizmit duhet të adresohen për të parandaluar ekstremizmin dhe fenomenin e luftëtarëve të...
image
Keqtrajtime të tmerrshme të azilkërkuesve nga policia gjermane
Në Hannover policët kanë keqtrajtuar fizikisht dhe kanë poshtëruar të paktën dy refugjatë.Prokuroria po kryen hetimet. Organizatat e refugjatëve janë të tmerruara.Një lajm çnjerëzor dhe...
image
Kursani i përgjigjet Shwartzit për "kosovarët që luftojnë jashtë"
Një përgjigje ndaj vështrimit kritik që Stephen Shwartz ka bërë për raportin e fundit të QKSS-së për kosovarët që luftojnë në Siri dhe Irak i...
image
Vuçiç për shkak të Maqedonisë: Për herë të parë po frikësohem
Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se i frikësohej faktit që kriza në Maqedoni mund të nxiste një konflikt të ri në Ballkanin Perëndimor. Gjatë një...
image
Pusiq: Maqedonia po bëhet pika më e ndjeshme në rajon
Republika e Kroacisë mbështet absolutisht gjetjen e zgjidhjes paqësore të gjendjes së krizës në Maqedoni dhe sanksionimin dhe dënimin e të gjithë përgjegjësve për ngjarjen...
image
Protestë para OKB-së: Hetim ndërkombëtar për Kumanovën
Qindra shqiptarë protestuan në solidarizim me Kumanovën, me moton "Kundër terrorit maqedonas ndaj vendbanimit shqiptar".Në emër të Shoqatave shqiptare në Zvicër, Vaxhid Sejdiu u ka...
image
Lavrov: Jemi të shqetësuar me thirrjet për krijimin e Shqipërisë së Madhe
Pas takimit me ministrin e Punëve të Jashtme të Federatës Ruse, Sergei Lavrov, ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se vlerësimi i...
image
Daçiç: Vendimi për rehabilitimin e komandantit çetnik, i turpshëm
Zëvendës kryeministri dhe ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se vendimi i Gjykatës së Lartë në Beograd mbi rehabilitimin e Drazha Mihailloviçit,...
image
Edhe Bullgaria dërgon ushtarë në kufirin me Maqedoninë
Bullgaria ka dërguar ushtarë në kufirin me Maqedoninë, si pasojë e ngjarjeve në Kumanovë dhe krizës politike në vend. Ky vendim i kryeministrit bullgar Bojko Borisov...
image
Luginë e Preshevës, por nuk pritet bartja e problemeve nga Kumanova
Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga Lugina e Preshevës vlerësojnë se tani për tani nuk ka kurrfarë indikacione se incidentet që ndodhën në Kumanovë do të...
Next

Votoni këtë tekst
0