Fillimi | LAJME | KOSOVA

KOSOVA

image

Në prag të protestave, "plastifikohet" Qeveria (Foto)

Opozita kosovare ka paralajmëruar se do të mbajë protestë më 28 nëntor, për të kundërshtuar marrëveshjen për Asociacionin dhe atë për Demarkacionin me Malin e
image

Opozita në tubim protestues më 28 Nëntor

Njëra nga tri subjektet opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka konfirmuar se bashkë me dy partitë opozitare, Lëvizjen "Vetëvendosje" dhe "Nismën për Kosovën", janë...
Më tepër
image

Sulmi në Paris: Jahjaga shpall të dielën ditë zie në Kosovë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, e ka shpallur të dielën dite zie në Kosovë, në nderim të viktimave të sulmeve terroriste në Paris...
Më tepër
image

Ndahet nga jeta Ibrahim Krajkova – Leci

Pas një sëmundje të rëndë, është ndarë sot nga jeta humoristi i mirënjohur shqiptar, Ibrahim Krajkova- Leci, në moshën 58 vjeçare. Ai ishte bërë i famshëm...
Më tepër
image

Haradinaj: S’ka kthim në Kuvend

Pavarësisht paralajmërimeve të kryeparlamentarit Kadri Veseli se seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës do të mbahet shumë shpejt, lideri i AAK-së Ramush Haradinaj në...
Më tepër
image

Opozita cakton datën e daljes në rrugë, nuk e quan protestë

Opozita ka caktuar datën kur do të mbajë manifestim publik dhe kjo është vendosur të jetë më 28 nëntor, ka mësuar KTV-ja nga burime brenda...
Më tepër
image

Kosova po përgatitet për pranimin e refugjatëve

Ministria e Punëve të Brendshme është në vlugun e përgatitjeve për menaxhimin e ndonjë fluksi të mundshëm të refugjatëve sirianë. Sekretari i përgjithshëm i kësaj ministrie...
Më tepër
image

Plas sherri mes Thaçit dhe Veselit

Ideja e rokadës në Qeveri, me ç’rast kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi, do të hiqte dorë nga zgjedhja për president të vendit vitin tjetër, për...
Më tepër
image

Ymeri: Opozita nuk lëviz nga pozicionet

Visar Ymeri, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se Opozita nuk ka lëvizur aspak nga qëndrimet e saj kundër marrëveshjeve me Serbinë, pasi ato kanë...
Më tepër
image

Policia e Kosovës arreston Shpresim Ukën

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot para dite njësitet speciale të forcave të rendit kanë kryer një operacion në lagjen Bregu i Diellit në...
Më tepër
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 3542 | shfaqen: 1 - 10