Fillimi | LAJME | BOTA

BOTA

image

Janë identifikuar 103 trupa të viktimave në Paris

Kryeministri francez Manuel Vals sot deklaroi se janë identifikuar trupat e 103 viktimave të sulmeve terroriste në Paris dhe se edhe 20 deri 30 të
image

Erdogan - Obama: Intensifikim i luftës së përbashkët kundër terrorizmit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij amerikan, Barack Obama, gjatë takimit të përbashkët në Antalia kanë biseduar për çështjet aktuale përfshirë...
Më tepër
image

Identifikohet sulmuesi i parë në Paris

Hetuesit francezë kanë mundur të identifikojnë këtë të diel njërin prej sulmuesve në Paris që lanë të paktën 129 persona të vdekur. Bëhet fjalë për shtetasin...
Më tepër
image

Arrihet marrëveshja për Sirinë!?

Një qeveri tranzicioni brenda gjashtë muajsh për të kaluar në aprovimin e një Kushtetute të re dhe në zgjedhje nën mbikëqyrjen e OKB-së brenda 18...
Më tepër
image

“Shqiptarët kërkojnë azil për të përfituar para”

Ata nuk kanë asnjë shans për leje qëndrimi, refuzohen shpesh herë nga Gjermania, por qindra prej tyre vazhdojnë të mbajnë shpresën për të përfituar azil...
Më tepër
image

Pas sulmeve në Paris, Polonia ua mbyll derën refugjatëve!

Konrad Szymanski, i cili u emërua si ministrër i Marrëdhënieve me Europën pas zgjedhjeve të mbajtura në Poloni dhe i cili pritet që të fillojë...
Më tepër
image

(VIDEO) Francë: Treni del nga binarët, 7 të vdekur

Një tren i shpejtësisë së lartë TGV ka dalë nga binarët në afërsi të qytetit të Francës, Starsburg, duke shkaktuar vdekjen e shtatë personave. Shtatë të...
Më tepër
image

Turma njerëzish në aeroporte, turistët braktisin Parisin

Pas sulmeve të mbrëmshme terroriste në Paris në të cilat humbën jetën të paktën 128 persona, ndërsa u plagosën më shumë se 250 të tjerë,...
Më tepër
image

Turma njerëzish në aeroporte, turistët braktisin Parisin

Pas sulmeve të mbrëmshme terroriste në Paris në të cilat humbën jetën të paktën 128 persona, ndërsa u plagosën më shumë se 250 të tjerë,...
Më tepër
image

DAESH e ka marrë përgjegjësinë për sulmet në Paris

DAESH sot mori përgjegjësinë për sulmet terroriste në Paris. Në një deklaratë zyrtare të grupit thuhet se luftëtarët e tyre me jelek antiplumb, të mbërthyer me...
Më tepër
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 5606 | shfaqen: 1 - 10