Fillimi | KURIOZITETE

KURIOZITETE

image

A duhet lënë bateria të harxhohet plotësisht për ta rimbushur?

Miti që bateria nuk duhet rimbushur përderisa ka ende energji brenda saj, rezulton të jetë jo i vërtetë. Sot shumica e baterive nuk harxhohet plotësisht në
image

Ja 10 modelet e makinave që vidhen më shumë

Viti 1993. Për të vjedhur një makinë, hajdutit i duheshin më shumë se 10 minuta Viti 2015. Tani kemi pajisjet antivjedhje edhe satelitore. Por në fakt...
Më tepër
image

Rusia ka një vërejtje për Twitter-in

Moska ka paralajmëruar rrjetin social Twitter se ajo duhet ruaj të dhënat e përdoruesve rusë, në Rusi, në bazë të një ligji të ri, që...
Më tepër
image

Facebook-un e Obamas e mirëmbajnë 20 asistentë

Presidenti amerikan, Barack Obama, hapi dje profilin e tij personal në Facebook, ndërsa faqja pas aktivizimit ka shënuar më shumë se 830 mijë pëlqime, raporton...
Më tepër
image

Ja kush po ua ngadalëson internetin e wireless-it

Monitorët e bebeve, celularët dhe llambat elektrike afër routerëve të wireless-it mund ta ngadalësojnë atë.  Inteferenca nga monitorët e bebeve, celularëve dhe llambave elektrike është një...
Më tepër
image

4 fjalëkalimet që nuk duhet t’i përdorni kurrë

Sipas ekspertëve të teknologjisë, fjalëkalimet lehtë mund të thyhen nga kushdo nëse nuk i kushtoni rëndësi përpilimit të tyre. Kështu, sipas tyre, këta janë katër fjalëkalimet...
Më tepër
image

Muri kinez drejt zhdukjes

Ka një moshë më tepër se 2500 vjeçare dhe është një prej strukturave njerëzore më të njohura në planet. Por siç na njofton materiali në...
Më tepër
image

Nuk do ta besoni pse avioni bëri ulje emergjente!

Avioni i kompanisë "Air Berlin", i linjës Vjenë - Abu Dhabi bëri ulje të detyruar në aeroportin Erzurum në lindje të Turqisë për të zbritur...
Më tepër
image

Pronari i Twitter u fal 200 milionë dollarë punonjësve

“Investoj mbi ata”. Kështu e ka justifikuar Jack Dorsey, pronari i Twitter, vendimin për të falur 30% të aksioneve të tij, rreth 200 milionë dollarë...
Më tepër
image

Simit Pogaçja, gatimi autokton i Shkupit që pret të bëhet brend i qytetit

Nëse keni ardhur në Shkup dhe nuk ke ngrënë simit-pogaçe, atëherë nuk keni shijuar “gastronominë autoktone” të tij, një karakteristikë e kryeqendrës së Maqedonisë, raporton...
Më tepër
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 316 | shfaqen: 1 - 10