Në Shkup 12 aksidente, më lehtë të lënduar tetë persona

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Gjatë ditës së djeshme në rajonin e qytetit të Shkupit nga ana e policisë së komunikacionit është kryer kontroll i gjithsej 12 aksidente, prej të cilave gjashtë janë me pasoja të dëmeve materiale, ndërsa në gjashtë me pasoja të lëndimeve të lehta kanë marrë dy shoferë të një  automjeti motorik, tre bashkudhëtarë dhe tre këmbësorë.

Për sot nuk janë paralajmëruar ngjarje të jashtëzakonshme me ç’ka pritet komunikacioni të zhvillohet papengesa dhe sipas rregullores ekzistuese të komunikacionit.

Nesër mbrëma për shkak të koncertit të artistit të estradës Gjorgje Balasheviq me fillim në orën 20 në QS “Boris Trajkovski” ndërsa me qëllim zhvillim papengesa dhe i sigurt i komunikacionit, nga ana e policisë së komunikacionit do të ndërmerren masa përkatëse për sigurinë e komunikacionit, rregullimin fizik, ndërsa sipas nevojës edhe riorientim të komunikacionit.

Nga e diela, 15 nëntor deri më 15 mars, në pajtim me Ligjin për siguri në komunikacionin e rrugëve, automjetet të cilat marrin pjesë në komunikacion në rrugë apo lëvizim në vendbanime obligohen të posedojnë pajisje e parapara dimërore.

 

TË FUNDIT
image
“Ivanov nuk ka strategji për sigurinë e vendit”
Presidenti Gjorge Ivanov nuk ka strategji preventive për ruajtjen e sigurisë dhe stabilitetit të shtetit. Prandaj, gjatë dy mandateve të tij, ai ka thirrur mbledhje...
image
Ndahen çmimet e edicionit të 18 të Panairit të Librit në Tiranë
Parid Teferiçi është vlerësuar si autori më i mirë i vitit 2015 në edicionin e 18 të Panairit të Librit, për vëllimin me poezi “Largësi...
image
Partia e Trajanovit braktis VMRO-në
Lidhja Demokratike del nga koalicioni me VMRO-DPMNE-në. Kreu i sajë Pavle Trajanov tha se partia e tij ka kapacitet të mjaftueshëm që të përballet vetë...
image
BDI e PDSH nuk komentojnë për koalicione të mundshme
Katër partitë më të mëdha parlamentare, VMRO DPMNE, LSDM, BDI e PDSH ende nuk kanë filluar të mendojnë për koalicione parazgjedhore për zgjedhjet e ardhshme....
image
Pesë policë turk plagosen në përleshjet me DAESH në Gaziantep
Pesë policë turq janë plagosur pasi mbrëmë vonë ndaj tyre një sulmues nga Shteti Islamik ka hapur zjarr, pas çka e ka aktivuar mjetin shpërthyes,...
image
Meri Nikollova: Nesër fillon greva në burgjet
Nga dita e hënë të burgosurit nga të gjitha burgjet e vendit pritet të fillojnë grevën e përgjithshme të urisë, pasi nuk u pranua iniciativa...
image
Janë identifikuar 103 trupa të viktimave në Paris
Kryeministri francez Manuel Vals sot deklaroi se janë identifikuar trupat e 103 viktimave të sulmeve terroriste në Paris dhe se edhe 20 deri 30 të...
image
Demolohet përsëri xhamia e Kriva Pallankës
Përsëri demolohet xhamia e Kriva Pallankës. Huliganë të panjohur kanë thyer dritaret dhe inventarin e brendshëm. Në një reagim me shkrim kryetari i Partisë për...
image
Liverpooli kërkon dy lojtarë të Kombëtares (Foto)
Liverpooli është duke u interesuar për dyshen e kombëtares bekim Balaj dhe Odise Roshi Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është duke menduar që të transferoj dyshen...
image
VMRO: LSDM në zgjedhje do ta paguaj nënçmimin e qytetarëve
VMRO-DPMNE i është përgjigjur komunikatës së LSDM-së, në të cilën partia opozitare akuzoi kryeministrin Nikolla Gruevski se po i shpenzon dy muajt e fundit për...
image
Erdogan - Obama: Intensifikim i luftës së përbashkët kundër terrorizmit
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij amerikan, Barack Obama, gjatë takimit të përbashkët në Antalia kanë biseduar për çështjet aktuale përfshirë...
image
Edhe Maqedonia me tela me gjemba
Këshilli për Sigurim mbrëmë mbajti seancë të cilën e kishte thirrur presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, për shkak të situatës së sigurisë pas...
image
LSDM: Mandati i Gruevskit po përfundon me premtime boshe
“Nikolla Gruevski po shpenzon dy muajt e fundit të mandatit të tij si kryeministër për qëllime zgjedhore. Çdo ditë e dëgjojmë Nikolla Gruevskin se si...
image
Qytetërimi pa Njeri
Latif MUSTAFA Përmasa e një qytetërimi është krijimi i sigurisë fizike dhe ontologjike të qytetarit të saj. Shpesh ndodhë që në kohë oscilimeve edhe më të...
image
Sulejman Rexhepi dënon ashpër aktet terroriste në Francë
Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë, Sulejman Rexhepi, dënoi ashpër aktet terroriste në Paris, si dhe shprehu ngushëllime drejtuar presidentit dhe popullit të Francës,...
image
Identifikohet sulmuesi i parë në Paris
Hetuesit francezë kanë mundur të identifikojnë këtë të diel njërin prej sulmuesve në Paris që lanë të paktën 129 persona të vdekur. Bëhet fjalë për shtetasin...
image
Shkup, nesër një pjesë e qytetit në errësirë
Sipas Qendrës Rajonale për Menaxhim me Kriza nga Qyteti i Shkupit, ndërprerja elektrike do të bëhet për shkak të intervenimeve teknike në elektro-sistem. Konsumatorët e rrymës...
image
Në prag të protestave, "plastifikohet" Qeveria (Foto)
Opozita kosovare ka paralajmëruar se do të mbajë protestë më 28 nëntor, për të kundërshtuar marrëveshjen për Asociacionin dhe atë për Demarkacionin me Malin e...
image
Ja si u përleshën sulmuesit dhe policia në Francë
Një video është publikuar në të cilën shihet se si policia franceze përleshet me sulmuesit jashtë sallës së koncerteve në Bataclan këtë të premte. Në...
image
Prej sot makinat duhen të kenë pajisje dimërore
Prej sot fillon të vlejë detyrimi ligjor për posedim të pajisjes dimërore në automjetet. Për shoferët e automobilave, xhipave dhe kamionëve të lehtë është e...
image
Vdes një person nga tensioni i lartë i Rrymës
Një person ka mbetur nga shenja jete në Pejë, pasi gjatë punës në një pullaz të një shtëpie ka prekur telin e rrymës të tensionit...
image
Halimi: Reforma në drejtësi, jo për ta asgjësuar atë
Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Halimi shpjegoi shkurtimisht arsyet se përse opozita kundërshton disa pikë të draftit të propozuar për reformë në drejtësi. Përmes një deklarate...
image
Parashikimi i motit
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe erë të lehtë të kohëpaskohshme. Temperaturat e ditës do të lëvizin prej 11 deri më...
image
Dramë në Probishtip: Përleshen fqinjët mes vete, tre të lënduar
Gjatë ditës së djeshme në fshatin Gajranci të Probishtipit, R.K (59) ka vërejtur se është dëmtuar rrethoja e oborrit të tij. Ai ka supozuar se...
image
(VIDEO) Lëvizja BESA: Likova, muri i kalasë së shqiptarëve
Lëvizja BESA sonte në Komunën e Likovës formoi Këshillin Nismëtar Komunal. Në këtë ngjarje ishin të pranishëm edhe disa nga anëtarët e kryesisë qendrore të...
image
(VIDEO) Raufi: Janeva sa më shpejtë ta shqyrtojë "Monstrën"
Avokatët e rastit “Monstra” presin që Prokurorja Speciale, Katica Janeva, do t’i përgjigjet kërkesës së tyre dhe rastit “Monstra” t’i jepet prioritet që të shqyrtohet...
image
Arrihet marrëveshja për Sirinë!?
Një qeveri tranzicioni brenda gjashtë muajsh për të kaluar në aprovimin e një Kushtetute të re dhe në zgjedhje nën mbikëqyrjen e OKB-së brenda 18...
image
Opozita në tubim protestues më 28 Nëntor
Njëra nga tri subjektet opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka konfirmuar se bashkë me dy partitë opozitare, Lëvizjen "Vetëvendosje" dhe "Nismën për Kosovën", janë...
image
“Pogba në Barcelonë vetëm çështje kohe”
Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba është një nga futbollistët më të kërkuar në merkatot e fundit. Një interesim të madh për shërbimet e tij kanë shprehur...
image
A duhet lënë bateria të harxhohet plotësisht për ta rimbushur?
Miti që bateria nuk duhet rimbushur përderisa ka ende energji brenda saj, rezulton të jetë jo i vërtetë. Sot shumica e baterive nuk harxhohet plotësisht në...
image
“Shqiptarët kërkojnë azil për të përfituar para”
Ata nuk kanë asnjë shans për leje qëndrimi, refuzohen shpesh herë nga Gjermania, por qindra prej tyre vazhdojnë të mbajnë shpresën për të përfituar azil...
image
“A i dini emrat e dhjetë shkrimtarëve shqiptarë të Kosovës?”
Shkrimtarët shqiptarë të Kosovës, janë fshehur nga publiku, rrinë si në faj dhe vazhdojnë njëfarë autokomunikimi absurd, lexojnë vetëm atë që e shkruajnë vetë. Duket sikur u është bjerrë guximi, u janë bjerrë idealet. ...
image
Pas sulmeve në Paris, Polonia ua mbyll derën refugjatëve!
Konrad Szymanski, i cili u emërua si ministrër i Marrëdhënieve me Europën pas zgjedhjeve të mbajtura në Poloni dhe i cili pritet që të fillojë...
image
Në Shkup u zhvillua marshi "Refugjatë pa kufij"
Në Shkup u zhvillua marshi i tolerancës me moton "Refugjatë pa kufij". Në këtë marsh morën pjesë ambasadorja e Francës në Maqedoni, Laurence Auer, përfaqësues...
image
Matiç kërcënon lojtarët dhe trajnerin
Mesfushori i Chelseat, Nemanja Matiç ka kërcënuar bashkëlojtarët e tij të kombëtares së Serbisë se do të largohet nga kombëtarja nëse sjellja e tyre nuk...

Komente (0 dërguar)

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Shkruani kodin e fotos:

Captcha
Tjera nga KRONIKË E ZEZË
Previous
image
Vdes një person nga tensioni i lartë i Rrymës
Një person ka mbetur nga shenja jete në Pejë, pasi gjatë punës në një pullaz të një shtëpie ka prekur telin e rrymës të tensionit...
image
Gjendet i varur 25 vjeçari nga Tetova
MPB ka njoftuar se mëngjesin e sotëm në ndërtesën e “Telekomit” të vjetër në Tetovë, ku tani gjenden zyrët e rinisë së BDI-së, është gjetur...
image
Në Shkup 12 aksidente, më lehtë të lënduar tetë persona
Gjatë ditës së djeshme në rajonin e qytetit të Shkupit nga ana e policisë së komunikacionit është kryer kontroll i gjithsej 12 aksidente, prej të...
image
Aksident trafiku, shkelet këmbësori në Çair
Një person në mëngjes e ka humbur jetën pasi që e ka goditur një veturë e tipit "Opel Astra", kumtoi policia. Fatkeqësia ka ndodhur në...
image
Arrestohen nënë e bijë për vrasjen e foshnjës në Vushtrri
Policia e Kosovës pas marrjes së informatës për trupin e pajetë të një foshnje në deponinë e mbeturinave në fshatin Koshtovë dhe pas procedimit të...
image
Prokuroria Publike ka kërkuar video-incizimet nga gjuajtja në Qendrën Klinike
Prokurori publik që do ta udhëheq hetimin për incidentin e armatosur në Qendrën Klinike, në të cilin u plagos një mjek kirurg, ka kërkuar që...
image
Zbulohet grupi që kontrabandonte marijuanë
Policia zbuloi një rast të trafikimi të palejuar me marijuanë që e ka kryer një grup i organizuar kriminel. Janë arrestuar tre persona të cilëve gjykatësi...
image
Itali, 4 shqiptarë të vdekur në rrethana misterioze
Në pak ditë, nga Italia vijnë të dhënat e katër shtetasve shqiptarë që kanë humbur jetën në rrethana tejet të dyshimta, ndërsa në dy raste...
image
Aksident i rëndë trafiku, edhe një i vdekur në rrugët e Maqedonisë
Një person ka humbur jetën në një aksident që ka ndodhur rreth orës 16.00 në rrugën Makedonski Brod- Samakov, tek fshati Manasitrec. Sipas informacioneve të para...
image
Policia zvicerane plagos me armë zjarri një shqiptar
Para pak çastesh, në mbrëmjen e së Martës, ka ndodhur një ngjarje dramatike në provincën e Waadlander të Zvicrës, ku policia zvicerane ka plagosur një...
image
Kallëzim penal për sulmuesit e mjekut
Sektori i Punëve të Brendshme në Shkup deri te Prokuroria Themelore Publike Shkup parashtroi kallëzim penal kundër I.N. (34) nga Shkupi për shkak të dyshimeve...
image
Tetë aksidente gjatë ditës së djeshme
Gjatë ditës së djeshme në rajonin e Qytetit të Shkupit nga ana e policisë rrugore është bërë ekspertizë në gjithsej tetë aksidente rrugore. Prej tyre, katër...
image
Sulmohet taksisti në Shkup
Dy persona të panjohur dje rreth orës 18.30 në rrugën “Koce Metalec” në Shkup, kanë sulmuar një shofer taksie, ndërsa nga ai kanë arritur të...
image
MPB konfirmon arrestimin e tre personave
Policia ka shoqëruar tre persona në lidhje me incidentin që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Qendrën klinike në Shkup. Siç informojnë bëhet fjalë për tre...
image
Incidenti në Qendrën Klinike, paralajmërohet protestë e mjekëve
Mjekët nga klinikat kirurgjike sot në mesditë do të grumbullohen në amfiteatrin në rrethin e qendrës klinike “Nëna Terezë” për ta shprehur revoltën e tyre...
Next

Votoni këtë tekst
0