Elefanti që sjell fat?!

Një kujdestar qëndron pranë një elefanti të bardhë, në Burma. Mbretërit dhe udhëheqësit në vendin kryesisht budist, kanë çmuar tradicionalisht elefantë të bardhë, paraqitjet e rralla të të cilëve besohet se sjellin fat të mirë. /AFP/

image

Komente (1 dërguar)

avatar
megi zela 29/12/2013 22:53:04
dua disa foto te elefantit
Reply Thumbs Up Thumbs Down
0
gjithsej: 1 | shfaqen: 1 - 1

Dërgoni komentin

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Shkruani kodin e fotos:

Captcha
Tjera nga FOTO LAJM
Previous
image
Një “vrimë” në qiell i alarmon të gjithë - shkenca shpjegon fenomenin
Një fenomen i veçantë është vënë re javën e kaluar në qiejt e Victoria-s, Australi. Menjëherë në rrjetet sociale janë ngritur hamendësime për ndonjë aktivitet...
image
"Po shkollohem me mbulesë, faleminderit kryeministër"!
Në pankartën e kësaj vajze shkruhet: "Po shkollohem me mbulesë, faleminderit kryeministër"! Është njëri prej tubimeve të përkrahësve të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK)...
image
Fotolajm: “Tetovë, Dita e helmuar shihet në mëngjes”
Ajri i ndotur në Tetovë vazhdon të jetë një shqetësim i madh për banorët e kësaj ane. Organizata joqeveritare EcoGuerilla, ka publikuar një foto e cila dëshmon qartë nivelin e ndotjes së ajrit në këtë qytet, edhe atë në orët e hershme të mëngjesit: “Dita e helmuar shihet në mëngjes në ‪#‎Tetovë‬”, shkruajnë nga kjo organizatë. Përndryshe përshkak nivelit të lartë të ndotjes në Tetovë në periudhën e ardhshme priten që të mbahen protesta masive. /SHENJA/ ...
image
(FOTO) Poloni: Zbulohet skulptura e Hitlerit e vitit 1942
Zbulohet busti prej mermeri i diktatorit Adolf Hitler i realizuar në vitin 1942 nga skulptori Josef Thorak, i njohur si skulptori zyrtar i Rajhut të...
image
E pjek veten për së gjalli!!
Kanceri jo vetëm që të dobëson fizikisht, mendërisht por edhe ta dobëson statutin financiar. Të thithë të gjitha paratë me terapitë e shumta dhe vizitat...
image
Aktivistët e Vetëvendosjes që e qëlluan me vezë Edi Ramën
Disa nga studentët që qëlluan me vezë në drejtim të makinës së kryeministrit shqiptar Edi Rama, vinin nga Kosova. Këta të rijnë protestonin kundër ligjit...
image
Palestinezët sfidojnë bllokadën izraelite dhe egjiptiane
Palestinezët në Gaza po vazhdojnë që të shfrytëzojnë tunelët e nëndheshëm për t’u furnizuar me gjërat elementare jetësore. Ata po e sfidojnë bllokadën e hekurt izraeile të ndihmuar nga autoritetet e grushtetit ushtarak në Egjipt, të cilat kanë rrënuar një pjesë të madhe të këtyre tuneleve. /SHENJA/ ...
image
Gaza, vendi i tmerrit të fëmijëve
Gaza mbetet vendi i tmerrit të fëmijëve. Rajoni ka popullsinë më të re në moshë në rang botëror, ndërsa shumica e fëmijëve përjetojnë vuajtje të...
image
Rrethrrotullimi kryesor në autostradën “Arbën Xhaferi”
Kështu duket rrethrrotullimi kryesor në segmentin e parë të autostradës “Arbën Xhaferi”. Autostrada lidh Prishtinën me Shkupin, duke shkurtuar ndjeshëm distancat mes dy kryeqyteteve.  Një...
image
​(FOTO) Aksident i rëndë në SHBA, vetura hyn në publik
Së paku tre persona kanë vdekur dhe 27 janë lënduar kur një veturë ka hyrë në mesin e publikut që po shikonte paradën e studentëve...
image
Refugjatët presin të hyjnë në Austri
Në Republikën e Sllovenisë përmes “linjës së gjelbër kufitare” në Ringoca nga Kroacia gjatë mbrëmjes së kaluar kanë hyrë edhe 4.000 migrantë, raporton Anadolu Agency...
image
Metodë e re kundër plumbave të pushtuesve izraelitë
Protestuesit palestinezë kanë përdorur një metodë të re gjatë kryengritjes kundër forcave okupuese izraelite. Për t’u mbrojtur nga plumbat po përdorin mburoja që duken si dyer të hekurta. /SHENJA/ ...
image
Ahmed Muhamed takohet me Obaman
Ahmed Mohamed, adoleshenti amerikan nga Texas, i cili ishte arrestuar pasi mësuesi ngatërroi orën e tij me bombë, u takua me Barak Obamën në Shtëpinë...
image
(FOTO) Shqiptarja e parë kapitene në Ushtrinë Amerikane
Faqja “Albanian Success Story” në Facebook ka publikuar një tjetër histori të një gruaje të suksesshme shqiptare në Amerikë. Bëhet fjalë për Yllka Canën, nga Kosova,...
image
Foto ekskluzive nga aksioni policor në Vizbeg
Ekipi i portalit SHENJA, ka vizituar shtëpinë të cilën mëngjesin e sotëm e bastisi policia. Zëdhënësi i MPB-së, Ivo Kotevski në një deklaratë për SHENJA,...
Next

Votoni këtë tekst
0