Elefanti që sjell fat?!

Një kujdestar qëndron pranë një elefanti të bardhë, në Burma. Mbretërit dhe udhëheqësit në vendin kryesisht budist, kanë çmuar tradicionalisht elefantë të bardhë, paraqitjet e rralla të të cilëve besohet se sjellin fat të mirë. /AFP/

image

Subscribe to comments feed Komente (1 dërguar)

avatar
megi zela 29/12/2013 23:53:04
dua disa foto te elefantit
gjithsej: 1 | shfaqen: 1 - 1

Dërgoni komentin

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Shkruani kodin e fotos:

Captcha
  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera nga FOTO LAJM
Previous
image
Edhe një shembull për bastardimin e gjuhës shqipe
Një lexues i portalit SHENJA ka dërguar në adresën e redaksisë një fotografi që tregon për bastardimin e gjuhës shqipe në institucionet e shtetit. Sipas lexuesit, bëhet fjalë për repartin e Mikrobiologjisë pranë Spitalit Shtetërorë “Nëna Terezë”. Kjo fletë me plot gabime është vendosur në sportelin ku duhet të informohen pacientët, ndërkohë që në të vërehen më shumë gabime. Për më tepër, fotografia më poshtë flet vet. /SHENJA/...
image
E dhimbshme: Dallgët nxjerrin kufomën e fëmijës sirian
Fotoja e dhimbshme tregon kufomën një fëmije sirian të cilën dallgët e kanë hedhur në bregdetin turk. Një zyrtar merr shënime për këtë rast tragjik...
image
Mbishkrime në shkolla kundër “Zajednicës”
Një organizatë e quajtur "Nxënësit aktivë", njofton se ka ndërmarr një aktivitet në 6 shkolla të Prishtinës duke vendosur çarçafë me mbishkrime kundër Asociacionit të...
image
Fotografi mahnitëse të tokës nga qielli
Disa fotografi të realizuara nga qielli e paraqesin tokën si bukurinë më të rrallë në univers. Po që se njerëzit do të jetonin në qiell, ata me gjasë do ta mendonin tokën si parajsën e tyre në jetën e amshueshme. Kjo ngaqë në disa fotografi të realizuara nga qielli, toka duket një parajsë e vërtetë, transmeton lajmi.net. Fotografitë janë vërtetë mbresëlënëse. ...
image
(FOTO) Tetova ka një mesazh për emigrantët
Disa të rinj kanë vendosur një mesazh për emigrantët që pretendojnë të vijnë në Tetovë. Ata kanë vendosur një mesazh në Billbord: “Të dashur emigrant,...
image
Dubai, aty ku mund të flesh mbi re
Se njeriu mund të bëjë çudira na e dëshmon mrekullia e quajtur Dubai. Qyteti që është pjesë e Emirateve të Bashkuara Arabe, është ndër vendet më të famshme jo vetëm në shtatë rajonet për rreth tij. Fjalët që e përshkruajnë këtë qytet janë; i mahnitshëm dhe luksoz, dhe është vetëm 30 vjeçar....
image
Shpëtohet çifti pas rënies në humnerë në Vodno të Shkupit
Një burrë dhe një grua janë rrëzuar në humnerë në Vodno, në afërsi të lokalitetit “Markovo Kruvqe”, ndërsa janë shpëtuar nga një ekip i Njësitit i zjarrfikësve të Qytetit të Shkupit. Siç ka njoftuar sot Qyteti i Shkupit, ekipi i përbërë nga gjashtë zjarrfikës, në terren me sukses ka intervenuar me pajisjen teknike që posedojnë për aksidente të tilla. Është intervenuar në terren të paarritshëm në thellësi prej 50 deri në 100 metra, transmeton SHENJA. Intervenimi ka filluar menjëherë pasi që rasti është denoncuar nga një person mashkull rreth orës 19.20 ndërsa u mbarua me sukses në orën 22.15. ...
image
Fotografi nga bukuritë përrallore të Rugovës
Gjithnjë e më shumë Rugova vazhdon të mahnitë, sepse bukuria e natyrës atje e ka të veçantën në secilën stinë, e tani që veçse kemi filluar të 'ecim' drejt stinës së vjeshtës edhe bjeshkët e Rugovës do të fillojnë të marrin një pamje krejtësisht tjetër dhe pa asnjë dyshim të mahnitshme. /Lajmi/...
image
Modeli i ri i ‘Audi’, është me 6 dyer
Janë shfaqur fotografitë e modelit Audi A3 Cabrio me 6 dyer dhe me hapësirë për 8 pasagjerë, por kjo nuk do të thotë se ky model është porositur nga ndonjë klient ose bëhet fjalë vetëm për një dizajn nga ekipi i kompanisë Audi në Gjermani. Ky model është dizajnuar në gjeneratën e vjetër të Audi A3 Cabrio. Tani ky model boshtin e rrotave e ka më të zgjeruar, posedon paketën S-Line, rrotat prej alumini me diametër prej 17-inç, ulëset prej lëkure me ngjyrë të zezë. ...
image
Fotografi shqetësuese nga përleshja e policisë me migrantët
Forcat speciale të Maqedonisë kanë përdorur gazin lotsjellës për të shpërndarë mijëra migrantë dhe refugjatë, të cilët kanë bërë përpjekje të hyjnë në Maqedoni nga...
image
Deputetja Sollza Gërçeva vjen në punë më këmbë të thyer
Deputetja Sollza Gërçeva, sot ka marrë pjesë në Komisioni për Arsim Shkencë dhe Sport në Kuvendin e Maqedonisë. Ajo që bie në sy është fakti...
image
Foto sa një mijë fjalë! Dhimbja dhe lotët e një babai
Fotoja e një babai sirian i cili përqafon me lot në sy djalin dhe vajzën e tij në një plazh të Greqisë është bërë kryefjala...
image
Van Hojt vjen me biçikletë në takimin e sotëm
Ndërmjetësuesi evropian në bisedimet që zhvillohen mes grupeve punuese të partive politike në vend, ka ardhur në Klubin e Deputetëve, ku edhe zhvillohen bisedimet, njofton SHENJA. Ajo që me të vërtetë mahnit, është fakti se ai erdhi me biçikletë, për dallim nga përfaqësuesit politik vendas, që vijnë me makina luksoze. /SHENJA/...
image
“Hekurudha e djallit”, një atraksion turistik
Ekuador Tren Crucer është treni luksoz me dalje në det, që merr udhëtarë nga zonat vullkanike të Andeve drejt Oqeanit Paqësor.Sipas “The Huffington Post”, hekurudha është ndërtuar në fund të viteve 1800, për të bashkuar vendin, por kjo rrugë u braktis gjatë viteve, për shkak të rrëshqitjeve të tokës dhe sepse interesi për hekurudhat u la mënjanë, duke u përqendruar tek investimet në autostrada. Por një investim i kohëve të fundit në turizëm, e shtyu qeverinë dhe Institutin Kombëtar të Trashëgimisë Kulturore që ta rivendoste rrugën në përdorim, duke e parë atë si një atraksion të jashtëzakonshëm turistik. Kjo hekurudhë është cilësuar si hekurudha më e vështirë në botë për arsye se rreth 2000 punëtorë vdiqën gjatë viteve të ndërtimit të saj. Në tren njerëzit do të përjetojnë ankthin e zbritjes 7.5 milje në 15 minuta. ...
image
Hiqen mbishkrimet cirilike në Vukovar
Këshilltarët e Kuvendit të Vukovarit, në Kroaci, me shumicë votash kanë vendosur mënjanimin e cirilikes nga mbishkrimet publike. Të drejtën e vendosjes këshilltarëve ua ka...
Next

Votoni këtë tekst
0